Bizimle İletişime Geç

Genel

İzmit Belediyesinin yeni araç filosu kadınlar ile daha güçlü olacak

[speaker]

İzmit Belediyesi kadın istihdamına yönelik çalışmalarına bir yenisini ekledi. Yeni süpürge araçlarını kadınlar kullanacak.

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, göreve geldiği günden beri kadın istihdamını arttırmaya yönelik projelerine ara vermeden devam ediyor. Başkan Hürriyet öncülüğünde bu projelere bir yenisi daha eklendi. Hizmet filosuna katılan yeni süpürge araçları için kadın şoförler istihdam edilecek. 

Toplumda kadınların her alanda olması gerektiği bilinci ile hareket eden İzmit Belediyesi, yeni hizmet araçları için kadın personeller istihdam edecek. “Kadınlar araç kullanamaz” algısını ortadan kaldırmak isteyen İzmit Belediyesi, yol süpürme ve temizliğinde kullanılmak üzere alınan 2 adet ravo makinesinin şoförlüğünü kadınların yapacağını açıkladı.

Kadınların iş hayatının her alanında olması gerektiğine inanan ve çalışmalarını bu doğrultuda yürüten İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Kadınlarımızın istihdam alanında daha fazla olması, daha fazla alanda çalışması için onlara yer açmaya çalışıyoruz. İki süpürge aracımızı 2 kadın şoförümüz kullanacak. Biz kadınların her işi en iyi şekilde yapacağını ve başaramayacağı hiçbir iş olmayacağını göstereceğiz. Kadınlarımızın için her alanda istihdam yaratmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum Yap

Yorumlar...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam

Teknoloji