Connect with us

Güncel

Şimşek: ‘500 milyon dolarlık mülkümüzü alan Sarıgül’ün okulu ile iş birliği yapılamaz’

Şişli Belediyesi CHP Meclis Üyesi Emin Vahap Şimşek; ‘Şişli’nin 500 milyon dolarlık mülklerini 1 TL’ye alan ve hukuki ihtilaf yaşadığımız Şişli Meslek Yüksek Okulu ile iş birliği yapılamaz’ dedi.

Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, başkanlığı döneminde, mülkiyeti Şişli Belediyesi’ne ait, değeri 500 milyon dolar olan 9 taşınmazı 29 yıllığına 1 TL karşılığında almıştı.

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Eylül Ayı Meclis Toplantısı’nda, İstanbul Kent Üniversitesi ile iş birliği yapılması için kendisine yetki verilmesi teklifini getirmişti.

Mustafa Sarıgül’ün A takımında yer alan, Şişli Belediyesi DSP Meclis Üyesi Bayram Özata, Keskin’in bu önergesine Şişli Meslek Yüksek Okulu’nun da dahil edilmesini istedi.

Bayram Özata’nın ilk oturumda talep ettiği iş birliğine, Keskin olumlu baktığını açıklamıştı. Özata, ikinci oturumda bir kez daha hatırlatarak meclis gündemine alınmasını sözlü önerge olarak sundu.   

Muammer Keskin, Bayram Özata’nın önerisine karşılık, Şişli Meslek Yüksek Okulu ile ilgili hiçbir ön yargısının olmadığını söylemişti. Özata’nın ikinci oturumda tekrar hatırlatması üzerine Keskin, Sarıgül’ün okulu ile iş birliği teklifini Ekim Ayı meclisinde gündeme alınacağını söyledi.

Şişli Belediyesi CHP Meclis Üyesi Emin Vahap Şimşek, yaşanan bu gelişmeler üzerine söz alarak bu karara karşı çıktığını açıkladı.

İŞTE, EMİN VAHAP ŞİMŞEK’İN KONUŞMASI

Biz, eğitime önem veriyoruz. Ben şahsen bir meclis üyesi olarak; özellikle kültür, sanat, eğitim, spor, kadın, gençlik, doğa, yeşil alan gibi toplumsal sorunlarda daha aktif olunması gerektiğini düşünüyorum. Bizim meclis toplantılarımızda sürekli içkili yerler dışında daha çok eğitimle ilgili toplumun genelinin kabul ve fayda sağlayabileceği konularda meclis olarak karar alırsak çok daha başarılı ve doğru işler yapmış oluruz. 

Şişli Belediye meclisi olarak, yönetime geldiğimiz süreçten bu yana birçok üniversiteyle protokoller yaparak iş birliği için kararlar aldık.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0:00
0:00